Nomeados aos Premios María Casares 2014

  • Eurozone con 12 nomeamentos; O home almofada con 6 e As do peixe e Bye, Bye Honey con 5, son as montaxes con maior número de nomeamentos nos galardóns organizados pola Asociación de Actores e Actrices de Galicia
  • O Teatro Rosalía de Castro de A Coruña acollerá o xoves 27 de marzo a cerimonia de entrega dos Premios de Teatro María Casares

MELLOR MAQUILLAXE
   · Fany Bello por Eurozone, de Chévere
   · Fany Bello por Waltz, de Voadora
   · Trini F. Silva por C'est la vie, de Matrioshka Teatro

MELLOS VESTIARIO
   · Carlos Alonso por As do peixe, de Abrapalabra C. Escénicas
   · Chévere por Eurozone, de Chévere
   · Uxía P. Vaello por Waltz, de Voadora

MELLOR ILUMINACIÓN
   · Fidel Vázquez por Eurozone, de Chévere
   · Tito Asorey por O Home Almofada, de IlMaquinario Teatro
   · Xúlio Lago por A charca inútil, de Teatro do Atlántico

MELLOR MÚSICA ORIXINAL
   · José Díaz e Hugo Torres por Waltz, de Voadora
   · Carlos Mosquera "Mos" por Bye Bye Honey, de Obras Públicas-Abrapalabra
   · Anxo Graña por A charca inútil de Teatro do Atlántico

MELLOR ADAPTACIÓN-TRADUCIÓN
   · Manuel Vieites/Tito Asorey por O Home Almofada, de IlMaquinario Teatro
   · Roi Vidal por BailadELAS, mulleres bolañesas, de Teatro Antroido
   · Xosé Manuel Pazos Varela por A charca inútil, de Teatro do Atlántico

MELLOR TEXTO ORIXINAL
   · Cándido Pazó por As do peixe, de Abrapalabra C. Escénicas
   · José Prieto por Bye Bye Honey, de Obras Públicas-Abrapalabra
   · Manuel Cortés por Eurozone, de Chévere

MELLOR ESCENOGRAFÍA
   · Chévere- Javier Domingo Ballestín por Eurozone, de Chévere
   · Luís Iglesias "Luchi" por O Home Almofada, de IlMaquinario Teatro
   · Marta Pazos por Waltz, de Voadora

MELLOR ACTRIZ SECUNDARIA
   · Arantza Villar por Eurozone, de Chévere
   · Patricia de Lorenzo por Eurozone, de Chévere
   · Mónica García por Eurozone, de Chévere

MELLOR ACTOR SECUNDARIO
   · César Goldi por Bye Bye Honey, de Obras Públicas-Abrapalabra
   · Iván Marcos por Eurozone, de Chévere
   · Manuel Cortés por Eurozone, de Chévere

MELLOR ACTRIZ PROTAGONISTA
   · Belén Constenla por Criaturas, de Teatro do aquí
   · Iolanda Muíños por Bye bye Honey, de Obras Públicas-Abrapalabra
   · Susana Dans por As do peixe, de Abrapalabra C. Escénicas

MELLOR ACTOR PROTAGONISTA
   · Fran Lareu por O Home Almofada, de IlMaquinario Teatro
   · Josito Porto por As mil vidas de Matías Houseman, de Teatro de Adro
   · Xabier Deive por Gaivotas subterráneas, de RTA- Talía Teatro e Voz Audiovisual

MELLOR DIRECCIÓN
   · Xesús Ron por Eurozone, de Chévere
   · Tito Asorey por O Home Almofada, de ilMaquinario Teatro
   · Cristina Domínguez por As do peixe, de Abrapalabra

MELLOR ESPECTÁCULO
   · As do peixe, de Abrapalabra C. Escénicas
   · Eurozone, de Chévere
   · Bye bye Honey, de Obras Públicas-Abrapalabra
   · O Home Almofada, de ilMaquinario Teatro
Deseño do blog por Roi Méndez. Con la tecnología de Blogger.